Naukowiec Wychowawca Działacz społeczny Senator RP Multimedia Kontakt
Laureaci konkursu Perły Tarnowa za rok 2020
    Angelika Król - absolwentka PWSZ w Tarnowie Instytutu Humanistycznego na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego. Autorka pracy licencjackiej „Integracja sensoryczna w edukacji polonistycznej (na przykładzie wybranych szkół powiatu nowos±deckiego)” napisana pod kierunkiem Pani dr hab. Małgorzaty Pachowicz, prof. PWSZ. Autorka analizuje zagadnienie integracji sensorycznej w edukacji polonistycznej na podstawie wypowiedzi nauczycieli z wybranych szkól powiatu nowos±deckiego. Ankieta przeprowadzona w¶ród nauczycieli pozwoliła na omówienie i wyszczególnienie problemów badawczych.

    Szymon Łucyków - absolwent PWSZ w Tarnowie Instytutu Humanistycznego na kierunku filologia polska. Autor pracy magisterskiej „Udział studentów PWSZ w Tarnowie w życiu kulturalnym miasta”, napisanej pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Teresy Wilkoń. Praca w cało¶ci opiera się na własnych badaniach, w tym na wynikach ankiety, która została przeprowadzona w¶ród 131 studentów PWSZ oraz na analizie rozmów z szesnastoma przedstawicielami tarnowskiej kultury. Zebrano materiały, które mog± stanowić pomoc dla artystów, twórców i animatorów przy planowaniu oferty kulturalnej Tarnowa tak, aby była ona atrakcyjna dla studentów.

    Jolanta Grabczyńska - absolwentka PWSZ w Tarnowie Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego na kierunku administracja. Autorka pracy magisterskiej „Ratownictwo chemiczne na przykładzie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie”, napisanej pod kierunkiem Pani dr hab. Anny Pachowicz, prof. PWSZ. W pracy zostały przedstawione aspekty ratownictwa chemicznego, pocz±wszy od aktów prawnych, zarysu formowania się struktury PSP i poszczególnych specjalizacji ratowniczych, poprzez wykształcenie funkcjonariuszy. W odniesieniu do samego Tarnowa przedstawiono: podłoże historyczne obecnych jednostek, ich wyposażenie, analizę prawdziwych zdarzeń maj±cych miejsce na terenie Tarnowa oraz relacje funkcjonariuszy. Nie ma w±tpliwo¶ci, że stosunkowo młode ratownictwo chemiczne jest najbardziej skomplikowanym i dynamicznym typem ratownictwa.